
AMERSFOORT De Nederlandse Vereniging van Diëtisten (NVD) wil dat zorgverzekeraars stoppen met het beleggen in fastfood ketens. ‘De beschikbaarheid van fastfood op bijna elke hoek van de straat stimuleert ongezond eetgedrag.’ Het Dagblad van het Noorden bracht de investeringen van de verzekeraars aan het licht.
Volgens het onderzoek van de krant beleggen de zorgverzekeraars Achmea, VGZ, CZ en Menzis gezamenlijk voor 8,5 miljoen in McDonald’s, KFC, Pizza Hut en Burger King. Dat terwijl zorgverzekeraars tegelijkertijd initiatiefnemers zijn van leefstijlinterventies. Hierbij staat gezonde voeding en verandering van gedrag van mensen centraal.
‘Klap in het gezicht’
De NVD roept alle zorgverzekeraars op hun investeringen per direct te staken. ‘Dit is een klap in het gezicht van mensen die elke dag worstelen met het bereiken of vasthouden van een gezond gewicht’, reageert Bianca Rootsaert, directeur van de NVD. ‘Zorgverzekeraars wijzen mensen er de hele tijd op hoe belangrijk gezond gewicht en goede voeding is. Hoe serieus kunnen de mensen de zorgverzekeraars nog nemen? Ze moeten investeren in ondernemingen die bijdragen aan een gezond voedselaanbod.’
Aan tafel
Vooralsnog lijken de zorgverzekeraars geen oren te hebben naar het stoppen met hun fastfood investeringen. Dat blijkt uit een reactie in het Dagblad van het Noorden. Ze zouden vooral investeren in fastfood ketens om ze aan te sporen tot gezonde productontwikkeling. ‘Als we een belang hebben in een organisatie dan zitten we ook aan tafel’, zegt een VGZ-woordvoerder. Rootsaert reageert verbijsterd: ‘Dit moet echt stoppen.’