Veelstippig Aziatisch lieveheersbeestje

Twintig jaar

0
316
Het Aziatisch lieveheersbeestje is na twintig jaar al een van de meest voorkomende lieveheersbeestjes in ons land. Je kan ze overal tegenkomen. (Foto Erik van Huizen)
Het Aziatisch lieveheersbeestje is na twintig jaar al een van de meest voorkomende lieveheersbeestjes in ons land. Je kan ze overal tegenkomen. (Foto Erik van Huizen)

Het Aziatisch lieveheersbeestje zie ik steeds vaker in onze moestuin. Dit veelstippig Aziatisch lieveheersbeestje trof ik onlangs aan langs de bosrand.

Eerder dit jaar zag ik op vrijwel dezelfde plek al de larve van het Aziatisch lieveheersbeestje. Kleine kans, maar wellicht is hieruit dit veelstippig Aziatisch lieveheersbeestje voortgekomen.

Plaagbestrijder
Je kan het Aziatisch lieveheersbeestje op verschillende manieren onderscheiden van soortgenoten. Zo heeft het Aziatisch lieveheersbeestje een onderkant van twee kleuren. Ook heeft het een deuk dwars over de dekschilden. Het aantal stippen op de dekschilden kan oplopen tot een kleine twintig. Een en ander is onder meer afhankelijk van de temperatuur.

Het Aziatisch lieveheersbeestje is ongeveer in twintig jaar in Nederland. Telers haalden dit lieveheersbeestje naar ons land om plagen te bestrijden. Ze eten onder meer luizen en kleine kevers.

Reageer op dit bericht

Please enter your comment!
Please enter your name here